Svetr_z_ovčí_vlny_Vaila_úvodní
Svetr_z_ovčí_vlny_Vaila_1
Svetr_z_ovčí_vlny_Vaila_2
Svetr_z_ovčí_vlny_Vaila_3
Svetr_z_ovčí_vlny_Vaila_4
Svetr_z_ovčí_vlny_Vaila_5

Skotský vlněný svetr ‚Vaila‘

4070,00 

Vaila je něžně vzorovaný dámský svetr z čisté ovčí vlny s jednobarevnými lemy a límečkem. Název svetru je odvozen od jednoho ze Shetlandských ostrovů v severním Skotsku. Vzor i barvy vypráví o zimním období, kdy jsou celé ostrovy pokryty sněhem a spolu s ostrým sluncem, útesy a oceánem tvoří úchvatnou kombinaci.

Podrobnější popis »

Vyčistit
SKU: N/A. Kategorie: , .

Popis Produktu

Svetr Vaila ze smetanové příze v kombinaci s růžovou, vínovou a tmavě modrou připomíná norskou tradici, ovšem pro skotskou vlnu je potřeba se ponořit do ledových vod až na pomezí Severního moře a Atlantického oceánu. Svetry z ovčí vlny ze Shetlandů musí odolat drsnému počasí, ostrému slunci, mlze i větru.

Výhodou vlněného svetru vedle jiných materiálů jsou jeho izolační vlastnosti a také schopnost vázat poměrně velké množství vody. I když mírně promoknete, vlna si své vlastnosti zachovává a chlad se k vám jen tak nedostane. Svetr navíc při pohybu “dýchá” a tím omezuje vaše přehřívání a pocení.

Vlna ze Shetlandských ostrovů je známá pro svou jedinečnou strukturu, která je velmi vhodná pro výrobu svetrů. Díky tomu, že rodinná společnost Jamieson of Schetland nezpracovává ovčí vlnu z Nového Zélandu a dělá vše na Shetlandech – chová vlastní ovce na Shetlandech, vyrábí vlastní přízi na Shetlandech, ze které pak na Shetlandech splétá svetry – je za jejich báječnými svetry z ovčí vlny velmi nízká uhlíková stopa.

  • Velikosti jsou uváděny v centimetrech s přesností +- 2 cm. Vlněné svetry nelze splétat na milimetr přesně, avšak příze z ovčí vlny se časem přizpůsobí Vašim tělesným proporcím, takže drobná odchylka stejně nehraje roli.

>> Vlastnosti vlny a ošetřování <<

>> Výroba << (Jamieson of Schetland)

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.